Иванов и Нестеров загубиха финала на двойки

30-07-2022 21:09 | Tennis24.bg

Симон Антъни Иванов и Пьотр Нестеров загубиха финала на двойки на турнира на червени кортове в Нови Сад (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българите отстъпиха с 3:6, 4:6 на поставените под номер 2 в схемата Виктор Йович (Сърбия) и Марат Шарипов (Русия). Мачът продължи 64 минути.

Срещата започна много добре за Нестеров и Иванов, които пробиха още в първия гейм, но в следващия последва нов пробив, с който Йович и Шарипов изравниха. Сръбско-руският тандем успя да направи нов пробив в осмия гейм, за да поведе с 5:3 и така да вземе откриващата част.

В началото на втория сет Йович и Шарипов поведоха с 2:0, но Нестеров и Иванов изравниха. При 3:3 гейма българската двойка отново загуби подаването си и това окончателно реши хода на мача.