Андреев спечели тричасова битка на Чалънджър в Италия

20-09-2022 20:04 | Tennis24.bg

Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира на клей от сериите на "Чалънджър" в Генуа (Италия) с награден фонд от 134,920 долара. Андреев победи със 7:6(3), 1:6, 6:4 №270 в световната ранглиста Салваторе Карузо от Италия. Срещата продължи 2 часа и 54 минути.

Българинът поведе с 4:0 в първия сет, но допусна изравняване при 4:4. До края на сета нови пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него Андреев спечели със 7:3 точки. Във втората част Карузо поведе с 3:0 и изравни резултата в сетовете след 6:1.
В третия решителен сет Адриан на три пъти изпусна преднина от пробив. Българинът изпусна и три мачбола на собствен сервис при 5:3. При 5:4 Андреев изпусна още три мачбола, но при седмата си възможност затвори мача в своя полза.

Във втория кръг Андреев ще играе срещу №64 в световната ранглиста Корентен Муте от Франция.
За успеха си Андреев заработи 11 точки за световната ранглиста.

По-рано днес Димитър Кузманов също се класира за втория кръг в Генуа. Мико победи с 6:3, 2:6, 6:4 Андрей Чепелев от Русия.
За място на четвъртфиналите Кузманов очаква поставения под номер 2 Тиаго Монтейро (Бразилия), който елиминира представителя на домакините Стефано Травалия с 4:6, 6:2, 6:4.

28-годишният левичар Монтейро, 66-и в класацията на АТП, има една победа в един мач срещу Кузманов със 7:6(5), 6:3 на турнир в Турция от сериите "Фючърс" през 2013 година.

Кузманов и Андреев ще участват в седмото издание на турнира от категория ATP 250 от 25 септември до 2 октомври в „Арена Армеец". Кузманов ще започне директно от основната схема, а Андреев ще стартира от квалификациите.