Ким Клайстерс пропуска Уимбълдън 2011
- Клайстерс с нова сензационна загуба, отново има проблем с глезена
- Вижте поставените в основната схема на Уимбълдън
Ким Клайстерс обяви, че няма да участва на Уимбълдън, тъй като отново е контузила своя глезен. Вчера белгийката претърпя неприятна загуба във втори кръг на турнира в Хертогенбош, след което е преминала пълни изследвания.
"Наистина съм много разочарована," заяви Клайстерс, която отпадна и на "Ролан Гарос" във втори кръг, след като пропусна по голяма част от сезона на клей именно заради същия проблем. Тя контузи глезена си по време на сватбеното тържество на нейн братовчед.
През миналата година Ким Клайстерс достигна четвъртфинал на Уимбълдън, където загуби от бъдещата финалистка Вера Звонарьова. Най-доброто постижение на белгийката в Лондон са два полуфинала през 2003 и 2006-а година.
С отказването на Клайстерс първата ракета на България Цветана Пиронкова най-вероятно намери място сред поставените 32 състезателки.


Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Мадрид, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €9,797,365
Official Website | Livescore