Кузманов се класира на четвъртфинал на Чалънджър в Испания

05-10-2022 14:01 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Аликанте (Испания) с награден фонд 45730 евро.

Поставеният под номер 4 българин победи с 6:4, 6:4 №290 в световната ранглиста Били Харис от Великобритания. Срещата продължи 91 минути. На старта на турнира Мико елиминира квалификанта Стивън Диес (Канада) с 6:3, 6:2.

Българинът проби още в първия гейм срещу Харис и запази преднината си до края на първия сет. Кузманов проби 3:2 във втората част, но допусна изравняване за 4:4. Мико отговори с нов брейк за 5:4, а след това затвори мача на собствен сервис.

С успеха Мико заработи 16 точки за световната ранглиста, в която заема 172-о място. За място на полуфиналите Кузманов ще играе срещу №185 в световната ранглиста Фабиан Марожан от Унгария или №277 Лоренцо Джустино от Италия.