Вавринка пропусна 3 мачбола и отпадна на старта в Антверп

18-10-2022 13:38 | Tennis24.bg

Стан Вавринка отпадна в първия кръг на турнира на твърда настилка в зала в белгийския град Антверп. Участващият с "уайлд кард" Вавринка загуби от шампиона в надпреварата през 2016 година Ришар Гаске с 6:2, 6:7(4), 4:6.

37-годишният швейцарец взе първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част при 6:5 той имаше три възможности да стигне до успеха при подаване на съперника, но не успя. В последствие Гаске поведе с 5:2 точки в тайбрека, за да изравни резултата, а в решаващия трети сет французинът навакса изоставане от 1:3 гейма и реализира обрат.

Британецът Джак Дрейпър стартира с убедителна победа над Дженсън Бруксби (САЩ) с 6:1, 6:2 и във втория кръг очаква водача в схемата Хуберт Хуркач (Полша).