Лазаров се отказа на турнира в Роан след стомашен проблем

09-11-2022 11:36 | Tennis24.bg

Александър Лазаров отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в зала от сериите "Чалънджър" в Роан (Франция) с награден фонд от 90280 евро.

Квалификантът Лазаров загуби от поставения под номер 2 представител на домакините Юго Гастон с 4:6, 2:4 и отказване заради физически проблем.

Двубоят започна равностойно, но постепенно бившият номер 58 в световната ранглиста Гастон овладя инициативата. След 2:3 френският левичар, 132-и в света в момента, спечели седем от следващите девет гейма, с което взе първия сет и поведе с 3:1 във втория.

При 2:4 Лазаров реши да прекрати участието си в срещата след 58 минути на корта заради болки в стомаха.

Българинът все пак заработи 5 точки за класацията на АТП, в която заема 278-ото място.

В надпреварата продължава Димитър Кузманов, който във втория кръг ще срещне участващия с "уайлд кард" представител на домакините Артюр Фис в последния мач от вечерната сесия днес.

Адриан Андреев пък отпадна именно от 18-годишния Фис, след като пропусна три мачбола.