Кузманов допусна обрат във втория кръг в Роан

10-11-2022 08:58 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира на твърда настилка в зала от сериите "Чалънджър" във френския град Роан с награден фонд 90280 евро.

Кузманов поведе със сет, но отстъпи с 6:4, 6:7(3), 3:6 от Артур Фис от Франция. Срещата продължи 2 часа и 33 минути.

На старта на турнира Мико елиминира №1 в схемата и №79 в световната ранглиста Раду Албот от Молдова. Фис пък спаси три мачбола и победи друг българин – Адриан Андреев.

Българинът направи един пробив за да спечели първия сет с 6:4. Във втората част Фис стигна първи до пробив за 3:1, но Кузманов отговори веднага с рибрейк на нула. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Мико отстъпи с 3:7 точки. В третата част Кузманов допусна два пробива и загуби с 3:6.

За достигането до втори кръг Мико заработи 9 точки за световната ранглиста.

Междувременно Александър Донски в тандем с Петрос Циципас от Гърция се класираха за четвъртфиналите в турнира на двойки.