Андреев с нова впечатляваща победа и четвъртфинал в Хелзинки

16-11-2022 19:02 | Tennis24.bg

Адриан Андреев продължава с великолепното си представяне и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Чалънджър" на твърда настилка в Хелзинки (Финландия) с награден фонд 67960 евро. Българинът победи във втория кръг №157 в световната ранглиста Матия Белучи от Италия със 7:5, 3:6, 7:6(2).

21-годишният Белучи прави най-силния си сезон. Италианецът спечели през месец октомври два поредни турнира от сериите "Чаланджър" - в Сен Тропе и Вилнюс. От своя страна Андреев има два полуфинала през годината - в Генуа и Орлеан.

Адриан допусна пробив за 2:4 в първия сет, но след серия от три победни гейма поведе с 5:4. При този резултат Андреев пропусна един сетпойнт на собствен сервис и Белучи изравни. Това не пречупи Адриан и той отново проби за 6:5. Този път нашето момче затвори сета на собствен сервис с гейм на 15.

Във втория сет Андреев допусна пробив за 2:4 и Белучи изравни след 6:3.

В третата решителна част нямаше пробиви и така се стигна до тайбрек. В него Андреев победи със 7-2 точки и затвори мача в своя полза след 2 часа и 53 минути игра.

За успеха си Андреев заработи 18 точки за световната ранглиста, а за място на полуфиналите ще играе срещу осмия поставен и №133 в света Йеле Селс от Нидерландия или №190 Раул Бранкачио от Италия.

На осминафиналите утре Димитър Кузманов ще играе срещу №223 в световната ранглиста Алту Челикбилек от Турция. На старта Мико елиминира с 6:3, 6:3 Юго Гастон от Франция, който заема 106-то място в световната ранглиста.