Зверев с победа в два сета над Джокович
Отборът на "Фалконс", от който е част Григор Димитров, загуби с 27:35 срещу "Хоукс" в мач от първия кръг от Световната тенис лига на твърди кортове в Дубай. Крайният резултат беше оформен след поражението на бившия лидер в световната ранглиста Новак Джокович с 3:6, 4:6 срещу Александър Зверев.
Сърбинът допусна решителен пробив в осмия гейм на първата част, а след това германският тенисист успешно сервира, повеждайки в резултата.
Във втория сет на двубоя Зверев спечели подаването на Джокович за 3:2, след което на допусна повече изненади и приключи мача след 69 минути.
Преди това най-добрият български тенисист Григор Димитров и испанката Паула Бадоса спечелиха след обрат с 5:7, 6:3, 10:4 срещу Доминик Тийм и Анастасия Павлюченкова.
В двубоя на сингъл при жените Арина Сабаленка от Беларус загуби с 6:0, 1:6, 6:10 срещу шампионката от "Уимбълдън" Елена Рибакина (Казахстан).
Отборът на "Фалконс", в който играят Григор Димитров, Новак Джокович, Арина Сабаленка и Паула Бадоса, в сряда ще се изправи срещу тима на "Ийгълс", съставен от Ник Кириос, Каролин Гарсия, Андреас Сепи и Бианка Андрееску.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!


Категория: ATP 500
Място на провеждане: Мюнхен, Германия
Настилка: Клей
Награден фонд: €2,747,360
Official Website | Livescore

Категория: ATP 500
Място на провеждане: Барселона, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €3,050,800
Official Website | Livescore