България загуби от Гърция с 1:4 победи

30-12-2022 11:50 | Tennis24.bg

България загуби от Гърция с 1:4 победи в първа среща от група „А“ на новия турнир за смесени състави „Юнайтед къп“ в Пърт, Австралия.

Крайният резултат бе оформен от срещата на смесени двойки между Адриан Андреев и Гергана Топалова и тандема Мария Сакари – Стефанос Циципас. Българите отстъпиха с 4:6, 4:6 в мач, продължил час и 14 минути.

Андреев и Топалова изостанаха с 0:3 след като допуснаха два пробива на старта на първия сет, намалиха за 1:3, пак допуснаха пробив и губеха с 1:5 преди да наваксат до 4:5.

Във втората част българските тенисисти също наваксаха пасив от 1:5 до 4:5, но отново загубиха с 4:6.

Преди ден Григор Димитров и Изабелла Шиникова загубиха мачовете си на сингъл. По-рано днес Виктория Томова претърпя поражение, а Димитър Кузманов записа единственият успех на състава срещу гърците.

На 31 декември България ще се изправи срещу Белгия.