Григор Димитров победи Давид Гофен на United Cup

31-12-2022 08:22 | Tennis24.bg

Григор Димитров победи Давид Гофен с 6:4, 7:5 в мача срещу Белгия от група А на новия турнир по тенис за смесени състави – „United Cup" в Пърт, Австралия. Така България изравни резултата на 1:1 победи.

Димитров стигна първи до пробив за 3:1, но допусна изравняване при 4:4. Българинът стигна до още един пробив при 5:4 и спечели първата част.Втория сет започна с размяна на пробиви в първите два гейма. При 1:1 Димитров спаси 6 точки за пробив и взе подаването си. При 6:5 Григор поведе с 40-15 при сервис на Гофен и още от първата си възможност затвори мача в своя полза.

По-рано днес Изабелла Шиникова отстъпи с 1:6, 6:3, 3:6 от №72 в световната ранглиста Алисън Ван Ойтванк. Българката започна лошо и след два пробива загуби първата част с 1:6. Във втория сет Ван Ойтванк проби за 2:1, но Шиникова отговори с четири поредни спечелени гейма. Изабелла сервира за спечелване на сета при 5:3 и успя с гейм на нула.

Третата решителна част беше решена от само един пробив за 4:2 в полза на Ван Ойтванк.

Сблъсъкът между България и Белгия продължава утре с нови три двубоя. От 4.00 часа Виктория Томова ще играе срещу Елизе Мертенс, а след това Димитър Кузманов ще се изправи срещу Зизу Бергс. Срещата ще завърши с мач на смесени двойки.