Андреев записа първа победа в квалификациите на Australian Open, Кузманов отпадна

09-01-2023 08:33 | Tennis24.bg

Адриан Андреев се класира за втория кръг на квалификациите за Откритото първенство по тенис на Австралия.

Българинът се наложи с 7:6(5), 4:6, 7:6(10-5) над Франческо Маестрели (Италия) - №200 в света. Срещата продължи 3 часа и 22 минути. Така Андреев записа първа победа в кариерата си в квалификациите на турнир от Големия Шлем.

Във втория кръг на пресявките Андреев ще играе срещу №122 в световната ранглиста Юрий Родионов от Австрия. При нов успех Адриан ще играе за влизане в основната схема срещу Зизу Бергс (№129) или Томас Бариос Вера (№230).

Адриан допусна пробив за 1:3 в първия сет, но веднага отговори с рибрейк, а при 4:5 на негово подаване спаси и сетбол за италианеца. В тайбрека Андреев показа здрави нерви и обърна от 4-5 резултата в своя полза.

Във втората част Маестрели проби за 3:2, а Андриан направи рибрейк в ответния гейм. Нов пробив за италианеца за 4:3 доведе до изравняване на сетовете.

Андреев изостана и в решаващия сет, като бе пробит още на старта. Той изравни с брейк за 3:3, а при 6:5 имаше два мачбола, но съперникът ги спаси на свое подаване. Така се стигна до шампионски тайбрек до 10 точки.

Адриан поведе със 7-3, а при 9-4 и 9-5 изпусна още два мачбола. На подаването на италианеца Андреев затвори мача в своя полза с 10-5 точки.

За съжаление Димитър Кузманов отпадна в първия кръг. Мико отстъпи с 3:6, 1:6 на бившия номер 23 в света Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина (настоящ №186), който има три титли на ниво АТР.