Янаки Милев се класира на два финала на турнир в Турция

21-01-2023 12:28 | Tennis24.bg

Янаки Милев се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на клей от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

На полуфиналите Милев победи с 6:4, 3:6, 6:3 французина Артюр Реймон. Срещата продължи 2 часа и 17 минути.

Българинът проби още в първия гейм на мача и запази преднината си за 6:4. Във втората част отново проби в първия гейм, но Реймон отговори с рибрейк за 1:1. Милев изостана с 1:4 и загуби сета с 3:6.
В третата решителна част Милев поведе с 4:1 и затвори мача с 6:3.

С успеха 18-годишния българин си осигури 8 точки за световната ранглиста, а в спора за трофея той ще се изправи утре срещу победителя от срещата между номер 1 Николае Мъдъраш (Швеция) и третия в схемата Алекс Пухолрас (Испания).

Това ще бъде втори финал за Янаки в турнири ITF за мъже. Преди месец той загуби финала на друг турнир в Анталия.

По-късно днес Милев ще играе на финал и в турнира на двойки. Българинът в тандем с австриеца Матиас Уйвари ще играят в спор за трофея срещу водачите в схемата Кентен Фолио и Антюр Реймон (Франция). Българинът се стреми към втора титла при дуетите в сериите "Фючърс" след дебютния си трофей в Созопол през октомври миналата година.