Томова елиминира и световната №49 на WTA 500 в Доха

13-02-2023 08:23 | Tennis24.bg

Виктория Томова записа втора победа в квалификациите на WTA 500 турнира в Доха, Катар и е само на още един успех от място в основната схема.

Първата ракета на България при жените водеше с 3:6, 7:6(4), 2:1 и пробив срещу Лорън Дейвис, когато американката се отказа заради контузия. Двубоят продължи повече от два часа, когато 49-ата в световната ранглиста Дейвис прекрати участието си.

В първия сет Дейвис взе първите три гейма, Томова изравни за 3:3, но последваха нови три за американката, която поведе в резултата.

Във втория сет Дейвис отново поведе с пробив и дори сервираше за мача при 5:4, но Томова показа невероятна устойчивост и върна пробива в последния възможен момент.

Българката поведе с 5:0 точки в тайбрека и изравни сетовете след 7:4 точки. В третия сет Томова и Дейвис изиграха близо 10-минутен трети гейм, който завърши с пробив на българката и отказване на американката.

В първия кръг на пресявките Вики елиминира и №77 в световната ранглиста Марина Заневска от Белгия.

За място в основната схема Томова ще играе срещу №82 в света Мадисън Бренгъл от САЩ.