Медведев не даде шанс на Димитров в Ротердам

18-02-2023 17:37 | Tennis24.bg

Григор Димитров приключи участието си на турнира в Ротердам. Българинът бе спрян на полуфиналите от Даниил Медведев, който го острани с 0:2 (1:6, 2:6).

Двамата си размениха по един гейм на старта на мача, след което руснакът направи три последователни пробива и поведе в резултата.

Сервисът на Димитров отново се пропука в началото на втория сет, но тенисистът ни на свой ред спечели подаването на съперника и бързо изравни за 2:2.

Последва изключително труден пети гейм за световния №11, който обаче спаси три точки за пробив и отново поведе. Това се оказа и преломният момент, тъй като след това Медведев не загуби гейм и затвори мача в своя полза.

На финала руснакът чака победителя от другия мач между Яник Синер и Талон Грикспор.