Лазаров с победа в квалификациите на ATP 500 турнира в Дубай

25-02-2023 13:48 | Tennis24.bg

Александър Лазаров започна с победа в квалификациите на турнира от сериите ATP 500 в Дубай. Българинът, който получи „уайлд кард" за квалификациите, участва за първи път на турнир от такъв ранг. В първата си среща Лазаров победи с 6:1, 7:6(5) №92 в световната ранглиста Жижън Джан от Китай. Срещата продължи 75 минути.

Алекс спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1 в първия сет.

Във втората част Лазаров поведе с пробив за 2:1, но Джан отговори веднага с рибрейк за 2:2. Българинът направи нов пробив за 5:4 и сервира за спечелване на мача. При този резултат Алекс имаше два мачбола, но не успя да се възползва. В следващите два гейма пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Лазаров изостана с 3-5 точки, но спечели следващите четири разигравания и спечели със 7-5 точки.

За влизане в основната схема Лазаров ще играе срещу №109 в световната ранглиста Франческо Пасаро от Италия.

Надпреварата в Дубай е с награден фонд 2.86 милиона долара, като до момента Лазаров има гарантирани 11 415 долара и десет точки за ранглистата на АТП.Сред заявените участници в турнира личат имената на цели четирима представители на челната десетка, сред които е Новак Джокович. Другите трима от топ 10 са Андрей Рубльов, Даниил Медведев, Феликс Оже-Алиасим и Хуберт Хуркач.