Втора поредна титла за Даниил Медведев

26-02-2023 07:38 | Tennis24.bg

Даниил Медведев спечели турнира от категория ATP 250 в Доха (Катар). На финала руснакът победи британеца Анди Мъри с 6:4, 6:4 за 1:47 часа игра. За Даниил Медведев този трофей е 17-и в кариерата му и втори пореден след успеха му в Ротердам миналата седмица.

Руснакът започна силно и направи два пробива в първия сет, за да поведе с 4:1. Мъри върна един пробив, но Медведев не допусна изненада и взе първата част с 6:4. Вторият сет се разви по идентичен начин - ранен пробив за руснака, който съперникът му върна за 3:3, но при 4:4 Медведев отново взе подаването на Мъри, след което затвори мача с 6:4.

"Беше много ветровито, не можах да намеря ритъма си. Въпреки факта, че спечелих турнира, топките не са много добри за тази настилка. Имах проблеми с ръката в Австралия, после ме болеше рамото. Не мога да намеря ритъм с тези топки. Днес имаше битка: понякога и двамата играхме зле, понякога добре", каза Медведев по време на интервюто на корта.

С успеха си в Доха Медведев ще измести Рафаел Надал от седмото място в световната ранглиста през следващата седмица.