Две години по-късно: Раонич се завърна на корта с победа

13-06-2023 07:39 | Tennis24.bg

Милан Раонич се завърна на корта след двугодишно отсъствие и при повторния си дебют победи на турнира на трева в Хертогенбош (Нидерландия) сърбина Миомир Кецманович с 6:3, 6:4 за час и 24 минути игра.

Финалистът от Уимбълдън през 2016 година спечели първия сет, като направи два пробива срещу само един на съперника си.

Във втория сет той проби сервиса на Кецманович още в първия гейм, като след това поведе с 2:0. Той запази аванса си до края и затвори мача с 6:4. Това бе трета победа на канадеца над този съперник, който досега не му е взимал дори сет.

Раонич направи 15 аса в мача, като спечели 34 от 37 точки на първи сервис или успеваемост от 92%.

Милан Раонич не беше играл от загубата си във втория кръг на турнира в Атланта през юли 2021 година, а последната му победа бе от март 2021 година на турнира Мастърс 1000 в Маями.