Рибакина и Кийс заслужиха място на четвъртфиналите

10-07-2023 16:48 | Tennis24.bg

Елена Рибакина продължава защитата на титлата си Уимбълдън. Третата в схемата при дамите се класира за четвъртфиналите, след като прекара на корта едва 21 минути заради отказване на съперничката й Беатрис Адад Мая.

Рибакина проби сервиса на 13-ата в схемата бразилка и поведе с 3:1, след което затвърди аванса си, печелейки подаването си за 4:1, което се оказа и последният гейм в мача.

Мая показа, че не може продължи и Рибакина се класира за следващия кръг, където очаква победителката от двубоя между Онс Жабюр (Тунис) и Петра Квитова (Чехия).

Поставената под номер 25 Медисън Кийс също се класира за четвъртфиналите. Американката победи 16-годишната квалификантка Мира Андреев от Русия с 3:6, 7:6(4), 6:2 за малко повече от два часа игра.

28-годишната Кийс достига до четвъртфиналите на Уимбълдън за първи път от 2015 година насам.

Американката направи обрат, след като преодоля пасив от сет и пробив, за да спечели двубоя от четвъртия кръг.

Във втория си четвъртфинал на Уимбълдън Кийс ще играе с победителката от двубоя между номер 2 в схемата Арина Сабаленка (Беларус) и 21-а поставена Екатерина Александрова (Русия).