Джокович даде сет, но продължава към четвъртфиналите

10-07-2023 18:56 | Tennis24.bg

Новак Джокович продължава борбата си за титла №24 от Големия шлем, след като на осминафиналите на Уимбълдън се наложи над поляка Хуберт Хуркач със 7:6 (6), 7:6 (6), 5:7, 6:4. Срещата между двамата започна в неделя вечерта, но бе прекъсната заради късния час. Тя продължи общо 3 часа и 10 минути.

Хуркач затрудни много сърбина с мощния си сервис. В първия сет се стигна до тайбрек, като полякът водеше с 6:3 и имаше три сетбола, но Джокович успя да спечели пет точки поред и да измъкна драматично частта.

Във втория сет картината се повтори до 6:6, като този път Хуркач спаси един сетбол в тайбрек, но при втория се предаде и преднината на сърбина стана голяма.

Мачът продължи днес следобед, като Хуберт Хуркач успя да вземе третата част като направи решителен пробив при 6:5. В четвъртия сет обаче той загуби гейм на свое подаване, което бе напълно достатъчно на Новак Джокович за крайния успех.
Хуберт Хуркач направи цели 33 аса в мача срещу почти два пъти по-малко за сърбина - 18. Полякът направи и повече печеливши удара - 64:44, но и много повече непредизвикани грешки - 37 на 16.

На четвъртфиналите Новак Джокович срещу руснака Андрей Рубльов.