Нестеров срещу Милев на четвъртфиналите в Сърбия

21-09-2023 19:21 | Tennis24.bg

Националите на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев и Пьотр Нестеров се класираха за четвъртфиналите на сингъл на турнира на червени кортове в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под №3 Милев победи Ерик Арутюнян от Беларус с 6:3, 6:4 за 88 минути, след като направи три пробива в мача.

Така той ще срещне в спор за място на полуфиналите сънародника си и №7 в схемата Нестеров, който навакса пасив от 2:4 гейма в решаващия трети сет и елиминира Виктор Йович (Сърбия) със 7:5, 2:6, 7:5 след малко повече от три часа игра.

Габриел Донев отпадна във втория кръг след загуба от водача в схемата Андрей Чепельов (Русия) с 4:6, 6:7(5).

По-късно днес на четвъртфиналите на двойки Нестеров и Милев, които са поставени под №1, излизат срещу представителите на домакините Алекса Писарич и Вук Радженович. Донев и Николас Буитраго (Колумбия) отстъпиха на двойки с 2:6, 6:7 от Якуб Катуч и Радован Михалик (Словакия).

Участието на Пьотр Нестеров и Янаки Милев на турнира се осъществява с подкрепата на EGT.