Григор с двусетова победа над Музети във Виена

24-10-2023 23:01 | Tennis24.bg

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите АТП 500 във Виена с награден фонд 2,56 милиона евро. Българинът победи с 6:3, 6:4 италианеца Лоренцо Музети. Срещата продължи 94 минути.

Така Димитров си върна загубата от този противник на четвъртфиналите в Акапулко през 2021 година. С този успех Григор заработи 45 точки за световната ранглиста.

Димитров достигна до полуфиналите във Виена през миналия сезон, където загуби от бъдещия шампион Даниил Медведев (Русия). Медведев е поставен под №1 през тази година и ще играе в първия кръг срещу Артур Филс. При успех Медведев и Димитров ще играят един срещу друг още във втория кръг в повторение на полуфинала от миналата година.

Българинът проби за 3:1 в първия сет срещу Музети, а при 4:1 пропусна две точки за нов пробив. При 5:3 Григор сервира за спечелване на първата части от четвъртия си сетбол победи с 6:3.

Във втория сет Димитров проби за 5:4 и след това затвори мача на собствен сервис.