Медведев си гарантира двубой с Григор Димитров

25-10-2023 19:18 | Tennis24.bg

Даниил Медведев ще бъде съперникът на Григор Димитров във втория кръг на турнира в зала във Виена от сериите АТП 500.

Руснакът, който спечели надпреварата през миналата година, започна защитата на трофея си с с успех с 6:4, 6:2 над младия французин Артур Фис.

Двубоят продължи само час и 11 минути, а скоростният успех на Медведев се дължеше на отличната му игра на сервис. Бившият водач в световната ранглиста даде само две точки при свое подаване на Фис в целия първи сет и още три във втория. В него обаче той бе още по-подготвен за сервисите на Фис и реализира два пробива срещу един в откриващата партия.

До момента 32-годишният Димитров и 27-годишният Медведев имат седем мача помежду си, като руснакът води с 5:2 победи. Предпоследният им двубой бе през миналата година отново във Виена, но на полуфиналите. Тогава Медведев спечели с 6:4, 6:2.