Победи за Синер, Циципас и Рубльов във Виена

27-10-2023 01:00 | Tennis24.bg

Вторият поставен Яник Синер достигна до четвъртфиналите на турнира в зала от сериите АТП 500 във Виена (Австрия) с награден фонд 2,56 милиона евро.

Синер се наложи над сънародника си Лоренцо Сонего с 6:2, 6:4 за час и 34 минути. Той контролираше играта и с общо три пробива в мача стигна до успеха.

В сблъсък за място в топ 4 Яник Синер ще срещне седмия в схемата американец Франсис Тиафо, който преодоля Гаел Монфис от Франция след обрат с 5:7, 6:1, 6:4. Двубоят продължи малко над два часа.

Поставеният под номер 4 в схемата Стефанос Циципас също се класира за четвъртфиналите в надпреварата. Циципас победи във втория кръг Томаш Махач с 6:3, 4:6, 7:5 за близо два часа игра. Съперник на гръцкия тенисист на четвъртфиналите ще бъде хърватинът Борна Гойо, който отстрани шестия в схемата Томи Пол от САЩ с 6:3, 6:4 в мач, продължил час и 24 минути.

Третият поставен Андрей Рубльов си осигури място на четвъртфиналите след успех над италианеца Матео Арналди със 7:5, 6:3. В спор за класиране на полуфиналите Рубльов ще се изправи срещу петия в схемата Александър Зверев.