Синер изведе Италия до триумф за Купа Дейвис

26-11-2023 22:39 | Tennis24.bg

Яник Синер изведе Италия до спечелването на отборния турнир Купа Дейвис. На финала в испанския град Малага "адзурите" се наложиха с 2:0 срещу Австралия.

Синер победи с 6:3, 6:0 Алекс де Минор след пет пробива и 82 минути игра. Италианският тенисист приключи втория двубой на сингъл при третата си възможност.

В първата среща Матео Арналди се наложи със 7:5, 2:6, 6:4 срещу Алексей Попирин. Италианецът спечели началния удар на австралиеца в десетия гейм на третия сет и се поздрави с краен успех след минути на два часа и половина на корта.

22-годишният Синер приключва сезона с най-добро лично постижение от 64 успеха и само 15 поражения, изкачвайки се на четвърта позиция в световната ранглиста.

На полуфиналите Яник Синер спаси три мачбола в срещата с лидера в класацията на АТП Новак Джокович.

Италия триумфира с Купа Дейвис за общо втори път в историята. Първият успех на "адзурите" в турнира е през 1976 година.