Григор Димитров с летящ старт в Париж

26-05-2024 16:40 | Tennis24.bg

Григор Димитров се класира убедително за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под №10 в схемата българин победи с 6:4, 6:3, 6:4 №88 в световната ранглиста Александър Ковачевич (САЩ). Срещата продължи час и 58 минути.
Във втория кръг Димитров ще играе срещу №41 в света Фабиан Марожан от Унгария или №135 Михаил Кукушкин от Казахстан.

Димитров допусна първия пробив в мача срещу Ковачевич за 3:4, но със серия от три поредни гейма спечели първия сет с 6:4. Григор поведе с 3:0 във втората част и спечели с 6:3. В третия сет Димитров поведе с 4:2, но допусна изравняване при 4:4. Григор обаче взе следващите два гейма и се класира за втория кръг на "Ролан Гарос".

Българинът участва за 14-а поредна година в основната схема, като на два пъти достига до четвърти кръг - през 2020 година и през миналия сезон.