Григор Димитров отстъпи пред Синер в три сета и отпадна на четвъртфиналите

04-06-2024 18:25 | Tennis24.bg

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.  Поставеният под №10 българин отстъпи с 2:6, 4:6, 6:7(3) на №2 в световната ранглиста Яник Синер от Италия. Срещата продължи 2 часа и 32 минути.

Това беше първо участие за Димитров на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Така той има вече класиране за четвъртфиналите на всички турнири от Големия шлем.

Българинът има 21 победи на Ролан Гарос и 90 в турнирите от Големия шлем.

Преди днешната среща Димитров постигна четири поредни победи на турнира при само един загубен сет.

Димитров започна лошо мача и загуби първия сет с 2:6 за 36 минути игра. Във втората част Григор допусна пробив още в първия гейм, но след това значително подобри играта си. Той обаче не успя да стигне до точка за пробив и загуби с 4:6.

Българинът пропусна точка за пробив при 1:0 в третия сет. Димитров допусна пробив за 4:5, но веднага отговори с рибрейк и изравни резултата на 5:5. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Синер поведе с 6-3 точки и от първия си мачбол се класира за първия си полуфинал в Париж.