Безупречно начало за Григор Димитров в сезона на трева

17-06-2024 15:12 | Tennis24.bg

Григор Димитров започна с убедителна победа участието си в сезона на тревни кортове. В среща от първия кръг на АТР 500 турнира в Куинс Клъб, Лондон, най-добрият български тенисист се наложи с 2:0 сета над Адриан Манарино (Франция), в отделните части 6:1, 6:2.

Срещата продължи само 63 минути. Това е шеста победа от шест мача за Димитров срещу Манарино. От началото на сезона успехът беше 29-ти за Григор на ниво АТР.

Във втория кръг Димитров, който е шампион в Куинс Клъб през 2014 година, ще играе с победителя от мача между Карен Хачанов от Русия и Себастиан Корда от САЩ.

На полуфиналите българинът пък може да срещне водача в схемата и шампион от миналата година Карлос Алкарас от Испания, от когото загуби преди 12 месеца на четвъртфиналите.

Българинът поведе с 3:0 срещу Манарино, а след още един пробив спечели първия сет с 6:1. Във втората част Димитров спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2.