Паолини и Ерани спечелиха първо олимпийско злато в тениса за Италия

04-08-2024 20:33 | Tennis24.bg

Джасмин Паолини и Сара Ерани спечелиха златните медали при женските двойки на олимпийския тенис турнир. На финала в Париж италианките наваксаха сет пасив и победиха Мира Андреева и Диана Шнайдер с 2:6, 6:1, 10:7, като по този начин завоюваха първо златно отличие за страната си в тениса.

Шнайдер и Андреева започнаха по-стабилно и осъществиха пробив в четвъртия гейм за преднина от 3:1, която впоследствие увеличиха до 4:1. Италианките взеха още един гейм, но рускините затвориха сета с втори пробив за 6:2.

Паолини и Ерани, финалистки от тазгодишното Открито първенство на Франция, направиха много по-добро начало на втория сет, осъществявайки пробив още в първия гейм. При 2:1 в тяхна полза италианските тенисистки реализираха серия от 4 успешни гейма и след 6:1 изравниха резултата в сетовете.

Джазмин Паолини и Сара Ерани поведоха със 7-3 в последвалия тайбрек и приключиха двубоя със 10-7 при първия си мачбол.

Бронзовия медал при женски двойки спечелиха испанките Сара Сорибес Тормо и Кристина Букса. В малкия финал те победиха Каролина Мухова и Линда Носкова с 6:2, 6:2.

Вчера Матю Ебдън и Джон Пиърс спечелиха титлата на двойки мъже. Австралийците победиха на финала четвъртите поставени Раджийв Рам и Остин Крайчек (САЩ) с 6:7(6), 7:6(1), 10:8 за малко повече от два часа на корта.

В спор за бронзовите отличия третите поставени Тейлър Фриц и Томи Пол (САЩ) спечелиха срещу Томаш Махач и Адам Павлашек (Чехия) с 6:3, 6:4.

С мача за златото при дамските тандеми приключи и тенис надправарата на Летните олимпийски игри в Париж.