Григор Димитров се класира убедително за третия кръг на US OPEN

28-08-2024 20:25

Григор Димитров се класира без загубен сет за третия кръг на Откритото първенство на САЩ.

Поставеният под №9 българин победи във втория кръг с 6:1, 6:1, 7:6(4) №62 в световната ранглиста Ринки Хиджиката (Австралия). Срещата продължи 2 часа и 13 минути. Това е трета победа от три мача за Димитров срещу този съперник

На старта на турнира Григор елиминира с 6:3, 6:4, 6:2 квалификанта Кириан Жаке от Франция.

На 1/16-финалите Димитров ще играе срещу победителя от мача между №23 в света Себастиан Баес (Аржентина) или №40 Талон Хрийкспоор (Нидерландия).

Димитров поведе с 5:0 в първия сет срещу Хиджиката, а във втория спечели четири поредни гейма от 2:1 до 6:1. Българинът проби за 4:2 в третия сет, но допусна изравняване при 4:4. При 6:5 Димитров пропусна два поредни сетбола при сервис на Хиджиката и така се стигна до тайбрек. В него Димитров поведе с 6-1 и спечели със 7-4 точки.