Виктория Томова е на 1/4-финал на сингъл в Сеул

19-09-2024 10:04 | Tennis24.bg

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите поединично на тенис турнира на WTA 500 в Сеул. В среща от втория кръг най-добрата българска тенисистка поведе на Аманда Анисимова със 7:5, 4:1, когато американката се отказа. Срещата продължи час и 25 минути.

Българката допусна пробив в първия гейм, но бързо навакса за преднина от 2:1 и след това поведе с 4:2. Американката изравни при 5:5, но Виктория Томова спечели следващите два гейма за крайното 7:5.

Съперничките си размениха общо седем пробива в първата част.Анисимова взе първия гейм на втория сет, но последва серия от 4:0 за Томова, след което американската тенисистка се отказа.

Следващата противничка на Виктория Томова ще бъде 27-ата в света рускиня Вероника Кудерметова, която във втория кръг страни втората в схемата Людмила Самсонова от Русия с 6:4, 6:2 за час и 41 минути игра.

Вчера Томова и нейната японска партньорка Макото Ниномия се класираха за четвъртфиналите по двойки, като мачът е по-късно днес.