Томи Пол с победа в Мелбърн, ще измести Димитров от десетото място
Томи Пол се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставеният под номер 11 американец спечели трудно срещу представителя на домакините Кристофър О′Конъл с 6:2, 3:6, 6:1, 6:7(5), 7:5 след четири часа игра. В следващия кръг негов съперник ще е Кей Нишикори.
Така Пол събра актив от 3145 точки и след края на първия за годината турнир от Големия шлем в Мелбърн ще изпревари десетия в света в момента Григор Димитров, който е с 3120 точки, след като по-рано днес отпадна на старта на надпреварата след отказване заради травма в началото на втория сет на мача си срещу италианеца Франческо Пасаро.
Това означава, че най-добрият български тенисист ще изпадне от Топ 10 за първи път от 31 март миналата година.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
















