Каратанчева започна с победа в Патая

09-02-2010 15:14 | Станко Димов

Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира в Патая, Тайланд.

Състезаващата се за Казахстан софиянка се наложи с 2:0 сета над представителката на домакините Суханун Виратпрасерт.

Мачът продължи час и половина, а в отделните части Сесил се наложи с 6-1, 7-5.

Каратанчева започна отлично мача и набързо поведе с 4-0. След това Сесил нямаше никакви проблеми да затвори сета с 6-1 за по-малко от 30 минути игра.

Далеч по-равностоен бе вторият сет.

Този път ролите на корта се размениха и тайландката набързо поведе с 3-1 гейма. Повратният момент в мача дойде при резултат 3-5, когато Каратанчева вдигна оборотите и до края на сета не остави шанс да опонентката си.

Така след 6-1, 7-5 Сесил заслужи мястото си във втория кръг на турнира.

Каратанчева спечели и мача си на двойки. Софиянката, в тандем с Оливия Роговска, се наложи със 7-6, 4-6, 10-7 над дуета Чан/Ху.

Следващата съперничка на Сесил ще бъде доста по-сериозна. Това е 67-ата в света Юлия Гьоргес. Иначе българката вече спечели 30 точки за световната ранглиста и около 3000 долара.