Кисимов се класира за полуфиналите на сингъл и на двойки при юношите в Кайро
- БОК номинира Иван Иванов за най-добър млад спортист на Европа
- Янева постигна обрат и е на четвъртфинал на сингъл в Нант
- Донски загуби във финалния кръг на квалификациите на Чалънджъра в Менорка
- Шиникова убедителна на старта в Египет
Димитър Кисимов се класира за полуфиналите на сингъл и на двойки при юношите на турнир от категория J300 на ITF в Кайро (Египет).
Поставеният под №1 в схемата на сингъл българин направи обрат и победи на четвъртфиналите 4:6, 6:1, 6:2 Валентин Гонсалес-Галино (Испания). Преди този мач Кисимов постигна две поредни победи без да загуби сет. За място на полуфиналите Кисимов ще играе срещу №4 в схемата Сава Рибкин (Русия).
Преди девет дни Кисимов стана вицешампион на сингъл на турнир от категория J300 на ITF във Вийена (Испания).
В надпреварата на двойки Кисимов и Конър Дойг (Република Южна Африка), поставени под №2, победиха във втория кръг с 4:6, 6:4, 12-10 поляците Ян Хлодницки и Ян Садзик.
Димитър Кисимов и Конър Дойг са шампиони на двойки при юношите на Откритото първенство на Австралия.
17-годишният Димитър Кисимов е 21-и в обновената световна ранглиста при юношите.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: Internazionali BNL d′ItaliaКатегория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Рим, Италия
Настилка: Клей
Награден фонд: €8,235,540
Official Website | Livescore
















