Джокович: Засега тялото ми се чувства добре
Новак Джокович започна в неделя кампанията си на „Ролан Гарос“ за 25-а титла от Големия шлем.Само в четвъртото си участие на турнир от ATP ниво през сезона и при известна несигурност относно физическото си състояние, Джокович направи солидно представяне в първия кръг.
„Беше хубав мач, в който да участвам — три часа, точно каквото докторът предписа на 39 години. Ето ни отново“, каза Джокович на пресконференцията след победата си над французина Джовани Мпетши Перикар с 5-7, 7-5, 6-1, 6-4.
Трикратният шампион в Париж Джокович беше напълно наясно с трудното предизвикателство срещу мощно сервиращия Мпетши Перикар. Сърбинът пропусна девет възможности за пробив, преди най-накрая да реализира десетата си срещу сервиса на надеждата на домакините.
„Мисля, че никой не иска да го има в схемата, честно казано“, каза поставеният под №3 за Мпетши Перикар. „Ако успее да съчетае определени неща, може да има наистина светло бъдеще. Очевидно, когато играеш срещу френски състезател на централния корт на Ролан Гарос, никога не е лесно. Публиката се въвлича в мача и тогава усещаш напрежението още повече.“
Джокович прави рекордното си 82-ро участие в турнир от Големия шлем през тези две седмици. С последната си победа 39-годишният тенисист подобри баланса си за сезона на 8 победи и 3 загуби. Той пристигна на турнира на клей само с един мач на тази настилка през годината.
„Засега тялото ми се чувства добре“, каза Джокович, чийто най-добър резултат този сезон е достигането до финала на Откритото първенство на Австралия. „Разбира се, трябва да сглобя играта си и се надявам това да се случи с напредването ми в турнира.“
Носителят на 101 титли на ATP ниво ще се изправи следващия път срещу друг французин — Валентен Роайе. Това ще бъде първата им среща в тура.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: Ролан ГаросКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Париж, Франция
Настилка: Клей
Награден фонд:
Official Website | Livescore
















