Григор Димитров получи уайлд кард за турнира на трева в Майорка
Най-добрият български тенисист Григор Димитров получи „уайлд кард“ за участие в основната схема на турнира в Майорка. Надпреварата е от категория АТР 250 и се провежда в седмицата преди Уимбълдън (21-27 юни). Това ще бъде дебют за Димитров в турнира.
„Със своя елегантен и разнообразен стил на игра, отличаван от емблематичния му еднорък бекхенд, Димитров се утвърди като един от най-комплексните тенисисти в тура. В кариерата си той е записал редица впечатляващи успехи на трева, включително титла и силни представяния на най-големите турнири, което подчертава качествата му на тази настилка“, похвалиха се в официалния си сайт домакините от Майорка.
„Присъствието му в Mallorca Country Club добавя опит, класа и звезден блясък към все по-силната основна схема на турнира. Участието на Димитров носи и допълнителна интрига, тъй като българинът ще се опита да възстанови ритъма си в началото на сезона на трева“, добавиха от пресслужбата на надпреварата.
Третият за сезона турнир от Големия шлем – Уимбълдън, започва на 29 юни.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: Libema OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Хертогенбош, Холандия
Настилка: Тревна
Награден фонд: €723,435
Official Website | Livescore
Турнир: Boss OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Щутгарт, Германия
Настилка: Тревна
Награден фонд: €757,320
Official Website | Livescore
















