Димитров запази позиции в ранглистата, Зверев вече е №2


13-07-2026 10:16 | Tennis24.bg

Най-добрият български тенисист Григор Димитров запази позиции в световната ранглиста.35-годишният Димитров достигна до четвъртия кръг на Уимбълдън, където отпадна от британеца Артър Фери с 5:7, 6:3, 6:4, 4:6, 6:7(7) в близо четиричасов мач. Тъй като повтори постижението си от миналата година, Димитров остава на 146-ата позиция в класацията с 407 точки.

 

През тази седмица първата ракета на България ще се изправи срещу чеха Далимор Свърчина на турнира на клей в Бостад (Швеция).

 

Сред българите най-голям прогрес бележи 17-годишният Иван Иванов, който се изкачва със 70 позиции до рекордната за кариерата си 584-та, след като достигна до четвъртфиналите на "Чалънджър 50" в Нотингам (Великобритания), където се превърна в най-младия българин с победа в основната схема на подобна надпревара.

 

Яник Синер запазва първата си позиция в ранглистата с 13450 точки след защитата на титлата си на Уимбълдън, докато финалистът Александър Зверев се изкачва до второто място, изпреварвайки Карлос Алкарас, който все още се бори с контузия в китката.

 

Австралиецът Алекс де Минор се изкачва до петото място, въпреки че отпадна в четвъртия кръг на турнира от Големия шлем на трева, а полуфиналистът Новак Джокович, Даниил Медведев и Флавио Коболи се изкачват с по едно място за сметка на Тейлър Фриц (САЩ), който вече е десети.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Plava Laguna Croatia Open Umag
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Умаг, Хърватия
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Турнир: Swiss Open Gstaad
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Гщаад, Швейцария
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Турнир: Nordea Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Бостад, Швеция
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини