Пиронкова срещу Кузнецова в Москва

18-10-2011 10:51 | Николай Драгиев

Цветана Пиронкова започна с победа участието си на турнира Kremlin Cup. Тя спечели с 6:1 първия сет срещу Петра Мартич (Хърватия, №49), след което нейната опонентка се отказа.

Пиронкова сервира отлично с 69% вкаран първи начален удар, което улесни максимално задачата й. Тя спаси две възможности за пробив и реализира два такива в подаването на Мартич. Само за 29 минути тя излезе победител в първия и последен сет от този двубой.

Това е втори успех на Пиронкова срещу хърватката. Цвети я надигра с подобен убедителен резултат и на Уимбълдън.

Пиронкова защити точките си от миналата година, когато също играе втори кръг в Москва. Тогава тя загуби от Доминика Цибулкова.

Този път във втори кръг тя ще играе срещу местната любимка Светлана Кузнецова, която с лекота надигра Ализе Корне с 6:3, 6:3.

До момента в 3 мача с Кузнецова, Пиронкова е спечелила само един сет. Това се случи тази година на турнир в Дубай.