Австралиец е новият президент на световния мъжки тенис


22-12-2011 16:33 | Николай Драгиев

От 1 януари световния мъжки тенис ще има нов президент. Това е 53-годишният австралиец Брад Дрюит.

Изборът на нов шеф на световния тенис е очакван, тъй като един от другите основни кандидати Рихард Крайчек се отказа от надпреварата, тъй като нямаше нужната подкрепа от борда на директорите и тази на Роджър Федерер като президент на съвета на тенисистите.

Брад Дрюит е работил дълги години в различни структури на ATP и е бил турнирен директор на финалния "Мастърс" от 2001-а насам.

Австралиецът е достигал до 34-о място в световната ранглиста и има един четвъртфинал на Australian Open.

"За мен е чест да ръководя ATP. Това е организация, в която се гордея че работя от толкова време. В момента мъжкият тенис е по-силен отвсякога," заяви новият президент.




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465

Official Website | Livescore
Турнир: Mallorca Championships
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини