Григор Димитров си пожела "зелена" 2012
- ATP нареди Димитров сред обещаващите играчи за 2012
- Фаворитите очакват трудни сблъсъци с България
- Превю: България е считана за аутсайдер за Хопман Къп
Най-добрият български тенисист Григор Димитров си пожела за новата 2012-а година да попадне в топ 20 на световния тенис. Той изрази това в официалния си профил във Фейсбук.
"Моята цел през 2012-а е да продължа да работя здраво на и извън корта. Желанието ми е да вляза в топ 20 и да играя на Олимпийските игри в Лондон," заяви Гришо.
Димитров, който преди време се включи в инициативата "Часът на Земята", се обяви и в полза на нова "зелена" кампания за новата година.
"Искам да помогна, за да бъде опазвана околната среда и да вдъхновявам хората около мен," заяви още Гришо.
В момента Димитров е в Пърт, където в първите часове на 2-и януари ще изиграе първия си мач от сезона. Това ще стане от 3,30 часа българско време срещу Томаш Бердих като част от турнира "Хопман къп".
Букмейкърите считат Бердих за фаворит, но Димитров е постигал най-сериозната победа в кариерата си именно срещу чеха.


Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Маями, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $11,255,360
Official Website | Livescore