03-01-2012 13:34 | Станко Димов

Световният №4 Анди Мъри не започна по особено убедителен начин сезон 2012. Британецът загуби първия сет в двубоя си с Михаил Кукушкин (Казахстан) на старта на турнира в Бризбейн, но след това намери сили да осъществи пълен обрат и да подпечата участието си напред.

Мъри се наложи с 5:7, 6:3, 6:2 след малко повече от два часа игра и вече очаква следващия си съперник, който ще бъде Жил Мюлер.

Особено драматичен бе първия сет, в който Кукушкин започна с ударна преднина 5:1. Мъри се мобилизира и изравни – 5:5, като дори със сервис на своя страна можеше за първи път от началото на двубоя да поведе в резултата.

Това обаче не се случи и след нов пробив Кукушкин поведе в резултата. От тук до края на мача обаче Кукушкин взе общо още 5 гейма.

Аут от турнира е седмият в схемата Юрген Мелцер, който претърпя загуба в два сета от Филип Пецчнер. Напред продължава и японският талант Кей Нишикори.

Поставен под №1 в схемата очаквано е Анди Мъри. №2 е Жил Симон, следван от Александър Долгополов и Флориан Майер.