Пиронкова с нелепа загуба от Вожняцки

04-01-2012 06:19 | Николай Драгиев

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова проведе отличен мач срещу световната номер 1 Каролина Вожняцки, но загуби по доста незаслужен начин с 5:7, 6:4, 2:6 след близо 2 часа и половина игра по време на турнира Хопман къп. Цвети надигра именитата датчанка в дълги периоди от мача, но това не се оказа достатъчно и в крайна сметка Вожняцки успя да измъкне крайния успех в типичния си стил.

Особено фрапантен бе първия сет, в който Пиронкова напълно доминираше, но при 5:4 пропусна да сервира за неговото спечелване. Вожняцки не само изравни, но навърза 3 поредни гейма за 7:5. Самата Цвети я улесни в края като допусна няколко много леки грешки, а освен всичко българката вкарваше едва 36% първи начален удар.

Спасение нямаше за Вожняцки във втория сет. Пиронкова продължи да демонстрира висока класа и този път затвори подаването си при 5:4. Българката демонстрира невероятна игра особено от форхенд като печелившите й удари бяха над 20.

Въпреки всичко Пиронкова не успя да сервира по начин, който да й осигури нужните лесни точки.

В третия сет Вожняцки показа по-стабилна игра. Пиронкова се държеше до 2:3 гейма, но за отрицателно време Вожняцки проби на два пъти, за да си осигури крайния успех.

"Беше много труден мач. Като цяло ми беше трудно да се аклиматизирам след пристигането ми в Австралия. Хич не обичам мачовете рано сутрин," заяви Вожняцки.

Като цяло с представянето си срещу Вожняцки Пиронкова загатна, че през новия сезон може да запише наистина подобаващи резултати.