Вожняцки срещу Янкович на осминафинал

20-01-2012 06:04 | Николай Драгиев

Световната номер 1 Каролина Вожняцки продължава без загубен сет до осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. Датчанката победи румънката Моника Никулеску с 6:2, 6:2 и ще спори с Йелена Янкович за място на четвъртфинал.

21-годишната Вожняцки почти не срещна проблеми с Никулеску и дори можеше да затвори мача при 5:1 във втория сет, но допусна един пробив в повече за румънката.

Интересно е да се отбележи, че Вожняцки демонстрира учудващо атакуващо поведение на корта и реализира цели 23 печеливши удара при само 14 на Никулеску.

Това бе трета победа на Вожняцки от три мача срещу тази опонентка.

Така надеждите на Вожняцки, че не просто ще запази лидерската си позиция в ранглистата, а ще вземе и първа титла от Големия шлем, остават реални.

Тя има някои загуби от Янкович в миналото, но последните им срещи преминаха под нейна доминация.