Ана Иванович срещу Петра Квитова за място на четвъртфинал



21-01-2012 08:04 | Николай Драгиев

Ана Иванович и Петра Квитова ще определят една от четвъртфиналистките на Australian Open 2012. Така двете оформиха един от най-очакваните сблъсъци сред феновете на играта.

Днес Иванович отново не загуби сет и надигра американката Ваня Кинг с 6:3, 6:4 на "Маргарет корт Арина".

"Беше труден мач. Много съм щастлива, че продължавам напред," заяви Иванович. "В последните дни не се чувствах добре, но сега нещата се подобряват. Надявам съм да съм по-добре в понеделник.

"С Петра не сме играли отдавна. Сега тя е различен играч. Ще опитам да играя най-добрия си тенис срещу нея, няма да е лесно," заяви болната Иванович.

В същото време Петра Квитова спечели 7 поредни гейма срещу Мария Кириленко преди рускинята да се откаже заради травма. В 33 разиграни точки Квитова закова 23 уинъра срещу травмираната рускиня.

"Гледам си моята игра. Не ме интересува кой печели и кой губи," заяви Квитова затова дали гледа какво правят основните й опонентки.

"Много е трудно да разчетеш играта й. Тя играе много, много добре и всичко й влизаше," коментира от своя страна Мария Кириленко.

До момента Ана Иванович и Петра Квитова са играли 3 пъти и сръбкинята е спечелила трите срещи, губейки само 1 сет. Последният им мач обаче е през 2009-а и тези показатели не са особено достоверни.




Коментари
М. Скендеров (25-01-2012 00:37)
Много е гот,да слушаш Анна,като се надъхва след точка и вика:АЙДЕ! smiley
Мн красива тенисистка,но явно в съвременният тенис,предимство имат конете...
Ангел Ганев (21-01-2012 15:19)
Интересен мач се очертава даже доста интересен!
Мирослав Минков (21-01-2012 15:18)
Иска ми се Ана да бие,но оная кобила е много мощна!Ще я смачка с физика!
Hristofor Atanasov (21-01-2012 14:50)
Хайдееее Квитова да си ходи от турнира.
Ajde Ana (21-01-2012 14:00)
Всичко е възможно да се случи, не веднъж сме виждали фаворитът в мача да загуби. АЙДЕ!
Ivan Mavrudiev (21-01-2012 13:59)
Победа за Квитова
Иван Митев (21-01-2012 12:27)
Леко е колеблива чехкинята, но пък идват сериозните мачове и очаквам да се събере.
gabi stoilov (21-01-2012 12:25)
Тия победи на Ана срещу Квитова са от 2009, когато още не бяхме чували за чехкинята, тъй че нямат значение, ясно е че Петра ако има ден ще я отнесе, но дано стане оспорван мач
Iancho Hristov (21-01-2012 12:09)
всичко е възможно, ако Квитова си играе играта ще бие, но тя доказа ,че има периоди от 20-40 минути в които губи концентрация и не може да вкара топката в корта
Светослав Михайлов (21-01-2012 11:56)
Очаквам Иванович да отстрани Квитова
Daniel Negreanu (21-01-2012 09:41)
очертава се един крайно интересен мач smiley
Тенис резултати и статистика
Турнир: Mutua Madrid Open
Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Мадрид, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €9,797,365

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ