Сензация: Серина Уилямс напусна Australian Open 2012



23-01-2012 07:35 | Йордан Божинов

5-кратната шампионка от Откритото първенство на Австралия Серина Уилямс напусна турнира след тежка загуба 2:6, 3:6 от непоставената левичарка от Русия Екатерина Макарова.

 

Поредица непредизвикани и двойни грешки на Уилямс максимално улесниха задачата на Макарова по пътя към най-голямата победа в кариерата й.

 

Уилямс, която се бореше преди турнира с травма в глезена, допусна общо 37 непредизвикани грешки и това се оказа фатално.

Американката не бе губила от състезателка извън топ 50 от 2005-а година насам.

"Очевидно е, че не бях на 100%. Но това не трябва да служи за оправдание. Нямаше да участвам, ако това не бе турнир от Големия шлем," заяви Уилямс.

Световната номер 56 Макарова се приспособи по чудесен начин към мощните удари на Уилямс и записа серия страхотни уинъри.

Интересното е, че Уилямс има едва 3 загуби в 44 мача на Australian Open.

"Не знам какво да кажа. Чувството е невероятно," заяви Макарова.

В следващия кръг Макарова ще играе с Мария Шарапова или Забине Лизицки.




Коментари
gabi stoilov (23-01-2012 13:13)
Ето я изненадата на турнира, явно Серина и Ким свършват с големия тенис, тия контузии не прощават. Браво на Макарова, не очаквах такова представяне от нея
Iancho Hristov (23-01-2012 12:33)
Макарова и друг път сие пускала бомби, 2010 тръгна от квалификации на подгряващ турнир преди Уимбълдън и го спечели, миналата година на Ао ,ако не се лъжа игра поне 4ти кръг и пак хвърли доста бомби, въпроса е ,че го прави веднъж на годината като нашето Цвети, затова и не вярвам да се изкачи съществено в ранклистата. Серина беше контузена,а и едва лие тренирала кой знае колко... въпреки всичко си мисля, че ще спечели Уимбълдън и олимпиадата. След това вече едва ли ще има много стимул за игра. Сега се открива перфектен шанс пред Квитова и Азаренка-Серина е аут, Ким е полу-контузена... Шарапова не се знае дали ще си вземе мача с Лисицки
Александър Георгиев (23-01-2012 11:27)
Основна причина за отпадането на Серина е много малкото турнири на която тя играе.Защо беше нужно да не играе на нито един турнир след US Open?В момента женския тенис е изключително равностоен и е много трудно след дълго отсъствие да си пак на върха.
Ангел Ганев (23-01-2012 10:11)
Страхотна изненада.
Hristo Stefanov (23-01-2012 09:15)
Жалко, аз бях за нея smiley
Mariela Ilieva (23-01-2012 08:43)
Митев мн съм съгласна с последното ви изречение..ооо мн ме е яд smiley
Иван Митев (23-01-2012 08:34)
Г-н Зубев, вие очевидно сте най-добрия прогнозьор сред нас, но този резултат наистина изненада. Да е жива и здрава Макарова, днешната победа може да отключи у нея по-големи амбиции.

А за Серина мисля все същото, както и преди - няма коя да я бие, ако тя самата не се бие!
(23-01-2012 07:53)
Това наистина е бомбата на турнира до момента.
Тенис резултати и статистика
Турнир: Mutua Madrid Open
Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Мадрид, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €9,797,365

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ