Пиронкова излиза срещу най-добрата германка в Доха
Най-добрата българска състезателка Цветана Пиронкова ще играе във втори кръг на силния турнир от категорията Premier в Доха срещу Ангелик Кербер (Германия, №22).
В момента Кербер е може би тенисистката от Германия в най-добра форма. Тя доказа това миналата седмица като спечели титлата на престижния турнир в зала в Париж. Днес пък тя победи своята сънародничка Забине Лизицки след обрат 4:6, 6:4, 6:1.
Кербер и Пиронкова са играли веднъж до момента. Отново на хард, но на турнир в Насау през 2011-а година, германката печели в два сета - 6:3, 7:5.
Счита се, че Кербер ще бъде фаворит и за предстоящата среща, но от друга страна при нея може да има и натрупана умора от турнира в Париж преди дни, който й донесе първа WTA титла.
"Не се чувствам перфектно. Трудно ми беше да се подготвя и фокусирам за този мач. Продължавам да се боря и все още съм в играта," коментира Кербер след успеха над Лизицки.
Мачът е насрочен за сряда около 18,00 часа българско време.


Категория: ATP 500
Място на провеждане: Мюнхен, Германия
Настилка: Клей
Награден фонд: €2,747,360
Official Website | Livescore

Категория: ATP 500
Място на провеждане: Барселона, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €3,050,800
Official Website | Livescore
Дано Гергана е права... успех Цвети!
Наистина.Няма ли физически проблеми Кербер ще размаже Пиронкова.
Наистина.Няма ли физически проблеми Кербер ще размаже Пиронкова.
И аз съм съгласна с първия коментар. Кербер имаше тежки мачове, но пък мина през трудни опоненти, което й донесе много добър опит, а това има значение. Тя е подобрила значително цялата си игра, освен това е в серия и това й носи допълнително самочувствие. Най-малкото ми се струва, че ще стои по-добре на корта. И като добавим слабата психика на Цвети...Лъч надежда ми дава единствено това, че Цвети играе силно срещу силни противници и слабо, срещу слаби такива...А Кербер е силен играч. Значи очаквам победа
За съжаление съм съгласен с Габи, а пък ми се струва, че няма да е чак толкова уморена Ангелик...
Кербер ако не е уморена ще прегази Цвети, но пък доста тежки мачове и се насъбраха и все някога ще изпусне парата, дано е утре