Времетраене [мин]: 144
Коментар на срещата

НАЧАЛО: 19:17 ЧАСА:

(сервис за Стан Вавринка):

0:1 Стан Вавринка печели подаването си и открива резултата в двубоя. Григор Димитров пропусна точка за пробив.

1:1 Гейм на 30 на сметката на Димитров, с който българинът изравнява резултата.

1:2 Стан спечели гейма си без драми и отново е напред в резултата преди първата пауза в мача.

2:2 Димитров изравни резултата след успешем гейм на своя страна, спечелен на 15.

2:3 Вавринка спечели подаването си и води с 3:2 гейма преди втората пауза в мача.

3:3 След страхотен форхенд по диагонала Димитров взима гейма и изравнява резултата преди така важния седми гейм в сета.

3:4 Очертава се здрава битка. Вавринка не трепна при подаването си.

3:5 След две двойни грешки, в първата и последната точка в гейма, играта е за сметка на Вавринка. Швейцарецът ще сервира за успех в първия сет.

3:6 Гейм и първи сет за Стан Вавринка. Григор успя да се добере до равенство, но последните две точки в гейма са на сметката на швейцареца, който излиза напред в резултата.

(сервис за Григор Димитров):

0:1 За съжаление серията на Вавринка продължава. Швейцарецът се възползва от втория си брейк-бол и направи пробив.

0:2 Брейкът е затвърден с гейм на швейцареца на 15.

0:3 Втори пробив за Вавринка, който вече прави сериозна крачка към успех във втория сет. Българинът е в нокдаун.

0:4 Шокът продължава. Вавринка спечели подаването си и вече е само на два гейма от успех във втория сет.

1:4 Гейм на 0 за Григор Димитров, но българинът продължава да изостава с два пробива във втория сет на двубоя.

1:5 Вавринка печели подаването си и се доближава на гейм от успех във втория сет.

2:5 Григор Димитров спаси 3 сетбола и остава в сета след поредния тежък момент за Спортист №1 на България.

2:6 Григор Димитров пропусна точка за връщане на единия пробив и сетът отиде в историята. Вавринка изглежда невероятно уверен и е само на сет от място във втория кръг на US Open, който той спечели преди 2 години.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Отдавна не се беше случвало - гейм на 0 за Григор на старта на третия сет.

1:1 Григор Димитров имаше общо 4 точки за пробив, 3 от които последователни, но не се възползва от нито една от тях. В крайна сметка Вавринка взе подаването си и изравни резултата в сета.

2:1 Още един гейм на 0 за Григор Димитров.

2:2 Вавринка изравнява без драми в третия сет на срещата, който може да се окаже финален, ако Григор не се събуди.

3:2 Пореден бърз сервис-гейм за Димитров.

3:3 Григор отново пропуска брейк-бол и пропуска поредния шанс да дръпне напред в резултата.

4:3 Пореден гейм на 0 за Григор Димитров, когато той сервира. Вавринка не се движи добре по корта.

5:3 За първи път от началото на двубоя Димитров пробива и ще сервира за успех в сет номер три.

5:4 Драмата е пълна. Сервирайки за сета с новите топки, Григор допусна пробив, след което технично счупи ракетата си за игра. Сетът продължава.

5:5 Труден гейм за Вавринка, но той успя да се измъкне и да изравни резултата в сета.

5:6 Вавринка реализира пробив след колебливо излизане на Димитров на мрежата. След почивката швейцарецът ще сервира за класиране във втория кръг в турнира.

5:7 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА ВАВРИНКА.