Григор Димитров България 6 3 4
Новак Джокович Сърбия ПОБЕДИТЕЛ 2 6 6
Времетраене [мин]: 144
Коментар на срещата

Григор Димитров спечели жребия и избра да посреща първи. Двубоят ще започне с начален удар на Новак Джокович.

начало: 1:42 часа

(сервис за Новак Джокович):

0:1 Джокович спечели откриващия гейм на 15 и повежда в резултата. Сърбинът приключи играта с форхенд-уинър по диагонала.

1:1 Григор Димитров отговори също с гейм на 15 на сметката си. Джокович "помогна" с няколко непредизвикани грешки.

2:1 Пробив за Григор Димитров! Българинът стигна до брейк-бол, в който демонстрира страхотна защита и успя да премине с няколко удара в атака и да спечели разиграването, с което и гейма. Българинът първи нанесе удар в мача.

3:1 Отличен гейм за Григор Димитров, който затвърди пробива с лекота и се откъсва напред в резултата след четвърт час игра.

3:2 Джокович прекъсва серията на Димитров и печели подаването си на 0. Българинът обаче е с пробив преднина.

4:2 Григор поведе с 30:0, след което Джокович изравни за 30:30. Последваха два отлични начални удара на българина, които Ноле така и не успя да върне в корта и геймът е в историята.

5:2 Втори пробив за Григор Димитров, при това на 0. След почивката българинът ще сервира за успех в първия след.

6:2 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът изигра вероятно най-добрия си сет от началото на сезона и след едва 29 минути игра направи важна крачка към място на четвъртфиналите.

0:1 Джокович спечели откриващия гейм на втория сет.

1:1 Страхотен отговор на Димитров, който с гейм на 15 на сметката си изравни резултата.

2:1 Пробив за Григор Димитров! Българинът показа здрави нерви и реализира втория брейк-бол, който се откри пред него в най-дългия гейм от началото на срещата.

3:1 Пробивът е затвърден. Това обаче не се случи никак лесно, тъй като на Димитров му се наложи да обръща гейма от 0:30. Българинът се справи отлично със ситуацията.

3:2 Джокович прекъсва серията на Димитров и взе подаването си на 15. Предстои пауза, след която на сервис застава българинът.

3:3 За съжаление Джокович върна пробива и изравни резултата. Българинът отрази два последователни брейк-пойнта, след което Ноле стигне до трети шанс, при който Димитров сгреши воле в близост до мрежата.

3:4 Джокович влезе в силна серия и вече има преднина в сет №2.

3:5 За съжаление серията на Джокович продължава. Сърбинът направи нов пробив и ще сервира за успех в сета. Тотален срив в играта на Димитров в последните 10-15 минути.

3:6 Джокович взе подаването си, с което и сета, като прати двубоя в пълния му формат. Добрата новина е, че Григор Димитров ще има лекото предимство да сервира първи във финалния сет.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

За съжаление над Синсинато отново заваля обилно и двубоят е временно прекъснат!!!

4:38 часа: ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

1:0 Гейм на 0 на старта на третия сет на сметката на Григор Димитров.

1:1 Без проблеми за Ноле, който взима подаването си на 0.

1:2 След грешка на Димитров в близост до мрежата, Джокович пробива и повежда в резултата във финалния сет на мача.

В този момент над Синсинати отново заваля дъжд. Двубоят е временно прекъснат, отново.

ДВУБОЯТ ЩЕ БЪДЕ ПОДНОВЕН ТАЗИ ВЕЧЕР ОКОЛО 21:25 ЧАСА.

1:3 Гейм на 0 за Джокович след подновяването на играта.

2:3 Григор сима подаването си, но продължава да изостава с пробив във финалния сет на срещата.

2:4 Джокович спечели подававането си на 15 и е на два гейма лт място на четвъртфиналите.

3:4 Изключително уверена игра на Димитров, който не трепна, сервирайки. Българинът отново е само на гейм от Джокович, който обаче е с пробив напред в резултата.

3:5 Ноле взе гейма си и се доближава на 4 точки от успех в мача.

4:5 Димитров взе подаването си на 30 и остава в мача. След паузата Ноле ще сервира за място на четвъртфиналите.

4:6 Гейм, сет и мач - Новак Джокович.