Михаил Кукушкин Казахстан ПОБЕДИТЕЛ 6 4 6
Времетраене [мин]: 144
Коментар на срещата

Начало на двубоя 18:01 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Перфектно начало на срещата за Григор Димитров, който за около 2 минути спечели подаването си на 0 и открива резултата в мача.

1:1 Кукушкин отговаря подобаващо - бърз гейм на 0 и резултатът е изравнен.

2:1 Труден втори сервис-гейм на Димитров, който трябваше да отразява две точки за пробив. И в двата случая обаче началният удар дойде на помощ и българинът, в крайна сметка, оцеля и взе подаването си преди първата пауза в мача.

2:2 Григор Димитров направи няколко непредизвикани грешки и "помогна" на Кукушкин да спечели подаването си на 0.

3:2 Григор сам се вкара в неприятности, след като от 40:0 позволи на Кукушкин да стигне до равенство. Последваха нови две точки за първата ни ракета и той отново е напред в резултата преди втората пауза в мача.

3:3 Още един безпроблемен сервис-гейм за родения във Волгоград Михаил Кукушкин. По три гейма за двамата преди седмата игра.

3:4 Ужасен, потресаващ сервис-гейм за Григор Димитров. Българинът направи куп грешки и беше пробит на 15. Кукушкин за първи път от началото на двубоя излиза напред в резултата и изходът на сета вече е на ракетата му.

3:5 Пробивът е затвърден по категоричен начин. Григор Димитров ще сервира за оставане в сета.

4:5 Григор Димитров спира саерията на Кукушкин и взима подаването си. Лошата новина е, че след паузата представителят на Казахстан ще сервира за успех в първата част.

4:6 Гейм на 0 и първият сет е на сметк,ата на Кукушкин. Един пробив се оказа решаващ.

1:0 Голяма мъка, но Григор Димитров успя да измъкне първия гейм, в който изоставаше с 15:40. Последваха 4 добри точки за Димитров и той повежда в резултата във втория сета.

1:1 Без драми за Кукушкин, който от началото на двубоя е перфектен при сервис.

2:1 Отново трудно, но и успешно за Григор, който взе подаването си и повежда преди първата пауза в сета.

2:2 Изравняване на резултата след гейм в ползата на Кукушкин.

3:2 Драматичен гейм за Димитров, който отрази няколко точки за пробив, преди да вземе подаването си.

3:3 Бърз гейм за Кукушкин, който приключи играта с форхенд по правата. По три гейма за двамата във втория сет.

4:3 Григор отново спаси точка за пробив и взе гейма си, като потсави своя опонент да сервира под напрежение.

4:4 Кукушкин изравнява резултата след сравнително спокоен гейм на сметката си.

5:4 Григор Димитров поведе с 40:15, след това трябваше да спасява точка за пробив, но се справи и след паузата Кукушкин ще сервира за оставане в сета.

6:4 Пробив за Григор Димитров, който поведе с 40:0, не успя да реализира първите две точки за пробив, но при третата се наложи. Мачът ще се реши след трети сет.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Сетът започва с брейк за Кукушкин, който поведе с 40:0 и успя да реализира третата точка за пробив.

0:2 Григор Димитров пропусна точки за пробив и в крайна сметка позволи на Кукушкин да затвърди пробива от предходния гейм.

1:2 Григор Димитров спира серията на Кукушкин и печели гейм, с който се разписва във финалния трети сет.

1:3 Уникален минаващ удар на Кукушкин решава изхода на гейма в полза на Кукушкин.

2:3 Един маратонски гейм приключи в правилната за нас посока. Григор Димитров съхрани подаването си и остава само на гейм от Кукушкин, който има брейк аванс.

2:4 Гейм за Кукушкин, който се доближава на два от място във втория кръг в австрийската столица.

3:4 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:5 Гейм на 0 за Кукушкин, Димитров ще сервира за оставане в турнира.

4:5 Григор Димитров взе подаването си, но след почивката Кукушкин ще сервира за мача.

4:6 ГЕЙМ СЕТ И МАЧ - КУКУШКИН. Мачът приключи.