Времетраене [мин]: 108
Коментар на срещата

Начало на двубоя 17:14 часа:

ПЪРВИ СЕТ: (сервира Томпсън):

1:0 Пробив за Григор Димитров. Българинът започна отлично срещата и след няколко добри ретура стигна до точка за пробив при резултат 30:40. В ключовия момент Димитров се наложи и откри резултата в срещата.

1:1 Геймът започна с двойна грешка на Димитров, а няколко разигравания след това Томпсън стигна до точка за връщане на пробива, която реализира след грешка от бекхенд на българина.

1:2 Томпсън спечели убедително подаването си на 15, завършвайки с ас по правата, и за първи път от началото на срещата излиза напред в резултата.

2:2 Димитров взима подаването си без особени затруднения и изравнява резултата след гейм на 15 за него.

2:3 Томпсън подобри значително началния удар и взе гейма на 0, като по този начин излезе напред в резултата преди втората пауза в мача.

3:3 Димитров изравнява резултата след гейм на 30. Българинът поведе с 40:0, след това Томпсън взе две точки, но последната дума беше за Димитров.

3:4 Труден гейм за Томпсън, който трябваше да отразява точка за пробив при 30:40, но във важния момент намери най-добрата си игра и взе следващите 3 точки, с което и гейма.

4:4 Бърз гейм на 0 за Димитров.

4:5 Томпсън отговаря с гейм на 0, който приключи с атрактивно разиграване в близост до мрежата.

5:5 Поредно изравняване на резултата след нов бърз гейм за сервиращия.

5:6 Драматичен гейм, в който Димитров имаше две точки за пробив, но не се възползва. В крайна сметка Томпсън взе подаването си и си гарантира минимум тайбрейк. Предстои последна пауза в сета, след която Димитров ще сервира за оставане в сета.

5:7 За съжаление Томпсън взима първия сет след пробив в последния момент. Австралиецът пропусна един сетбол, но при втория Димитров помогна с грешка и първата част на мача вече е в историята.

ВТОРИ СЕТ: (сервис за Томпсън):

0:1 Трети пореден гейм за Томпсън, който открива резултата в сет номер две.

1:1 Димитров спира серията на Топмсън и печели подаването си, като изравнява резултата в сета.

1:2 Равностоен гейм, който за съжаление отива на сметката на Томпсън.

1:3 За съжаление Томпсън пробива и прави важна крачка към крайния успех в мача. Димитров тотално загуби фокус в последните минутки.

2:3 Страхотен гейм за Димитров, който успя да върне пробива. При 30:40 българинът пласира невероятен минаващ удар от форхенд и след паузата ще сервира за изравняване на резултата.

3:3 Димитров изравнява резултата и връща интригата както в сета, така и в мача.

3:4 Томпсън прекъсва серията на Димитров и отново излиза напред в резултата, след като взе подаването си.

4:4 Димитров се върна от 15:30 и спечели подаването си, изравнявайки резултата в сета.

5:4 Григор Димитров прави пробив и след паузата ще сервира за вкарване на двубоя в трети сет. Страхотна игра на българина в последните 10-ина минутки и това даде резултат.

5:5 Невероятно, но факт. Томпсън направи пробив на 0 и изравни резултата. Сетът продължава.

5:6 Томпсън взе подаването си и след последната пауза в сета Димитров ще сервира за оставане в мача.

5:7 Димитров приключи участието си в Маями след поражение от Джордан Томпсън.